مهندسی آب، هیدرولوژی،هیدرولیک و عمران آب
وبلاگ جدید و متفاوت برای به اشتراک گذاری اطلاعات در زمینه های مختلف مهندسی آب 
قالب وبلاگ
با سلام
پاورپوینت کارگاه آموزشی HEC HMS برای دانشجویان کارشناسی ارشد گروه مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد برای دانلود آماده گردید.
 
پاورپوینت کارگاه آموزشی HEC HMS

برچسب‌ها: پاورپوینت, کارگاه آموزشی, HEC HMS
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ ] [ 10:45 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
نرم افزار برازش داده های هیدرولوژیکی (HYFRAN-PLUS)

آقای مهندس امیر گرد نوشهری امروز آدرس دانلود نرم افزار برازش داده های هیدرولوژیکی (HYFRAN-PLUS) را به من معرفی کرد که در این بخش ارایه شده است. امید است که مورد استفاده کارشناسان هیدرولوژی قرار گیرد.


دانلود نرم افزار HYFRAN-PLUS همراه با KeyGenHYFRAN-PLUS 07/20/2009

HYFRAN (HYdrological FRequency ANalysis) is a software used to fit statistical distributions. It includes a number of powerful, flexible, user-friendly mathematical tools that can be used for the statistical analysis of extreme events. It can also perform more basic analysis of data time series.
HYFRAN is available in three languages French, English and Spanish. (French version 1,701 Mo, English 1,635 Mo Spanish 1,647 Mo). It was initially designed for frequency analysis of extreme events, HYFRAN can be used in any study that requires fitting of statistical distribution to an independent and identically distributed data series. Applications are found in various technical areas such as engineering, environment, meteorology, medical sciences, etc

لینک دانلود خود برنامه :
http://www.wrpllc.com/books/HyfranPlus_English_07202009.exe
2 عدد KeyGen براتون در ضمیمه همین پست قرار دادم، از یکیشون استفاده کنید با توجه به اینکه:
1_ آنتی ویروستون اونرو ویروس خواهد شناخت اما کاملا مطمئن باشید که ویروس نیست.(سازنده KeyGen رو میشناسم)
2_ به طریقه استفاده دقت کنید:
الف: برنامه رو نصب کنید.
ب: KeyGen را کپی کنید در محل نصب برنامه
ج: برنامه را اجرا کنید و کلید Registar آنرا بزنید.
د: KeyGen را اجرا کنید و Username مطلوب خود را درآن وارد کنید.
ه: درایو محل نصب برنامه را در کادر خالی وارد کنید و کلید Product Number موجود در KeyGen را بزنید.
و: کلید Generate password را بزنید و اکنون با Username و Password موجود، برنامه را Register کنید.
3_ برای استفاده از این برنامه لازم است NET Framework 4 و یا 3.5 روی سیستم شما نصب باشد(دانلود NET FrameWork v4)
4_ پسورد فایل 123 است.

.......................


فايل ضميمه


مرجع :

http://www.iran-eng.com


برچسب‌ها: دانلود نرم افزار HYFRAN, PLUS همراه با KeyGen, نرم افزار برازش داده های هیدرولوژیکی
[ شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۹ ] [ 18:34 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

نرم افزار جداسازی دبی پایه بروز رسانی گردید. برای دانلود به لینک زیر مراجعه نمایید.


لینک دانلود :

BNP-BaseFlow-92-5-22.xlsm


            


برچسب‌ها: بروز رسانی, نرم افزار جداسازی دبی پایه, BaseFlow
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۴ ] [ 13:30 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

 یک نرم افزار بسیار مناسب جهت تحلیل آماری پارامترهای هواشناسی و هیدرولوژی Hyfran می باشد. با این نرم افزار می توان با توزیع عای آماری مختلف، مقدار یک پارامتر را در دوره بازگشتهای مختلف تخمین زد. در زیر لینک دانلود 3 نسخه از این نرم افزار ارایه شده است که همگی قابل استفاده هستند. توضیح آنکه این نرم افزار Demo است ولیکن تحلیلهای آماری پارامترهای هواشناسی و هیدرولوژی قابل انجام بوده و خروجی های آن قابل انتقال به برنامه های دیگر مثل Excel می باشد. لطفا اگر فردی پسور و یا کرک و یا سریال نرم افزار را دارد، برای من نیز بفرستد تا در دسترس عموم قرار گیرد.


Hyfran_English 90-5-26.exe

HyfranPlus_English 90-5-26.exe

hyfrInsA.exeبرچسب‌ها: نرم افزار, Hyfran, تحلیل آماری, هواشناسی, هیدرولوژی
[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۹ ] [ 10:4 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

اگر قصد تبدیل فایلهای با فرمتهای مختلف گوگل ارث، اتوکد، شیپ فایل و ... را به یکدیگر دارید، حتماً از نرم‌افزار ExpertGPS استفاده نمایید. سایت دانلود برنامه در زیر ارایه شده است:

http://www.expertgps.com

نکته مهم آنکه مهلت استفاده از برنامه 30 روزه است ولیکن من آن را تست کردم بسیار مفید و کاربردی است.

فایلهای قابل تبدیل:

Google Earth  KML KMZ 2 DWG تبدیل فایل گوگل ارث به اتوکد

SHP 2 KML تبدیل فایل شیپ به  گوگل ارث

انتقال اطلاعات از GPS به رایانه و یا از رایانه به GPS

و تبدیل بسیاری از فرمتهای مختلف به یکدیگر


ExpertGPS Map Software with GIS and CAD/DXF support for Garmin, Magellan, and Lowrance GPS Receivers
برچسب‌ها: ExpertGPS, SHP 2 KML, KML KMZ 2 DWG
[ سه شنبه ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ ] [ 12:40 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

WaterGems نرم افزاری معروف از شرکت معتبر Heasted می باشد که برای شبیه سازی سیستم های توزیع آب کاربرد دارد و امروزه در بین کارشناسان طراح در زمینه آب و فاضلاب شناخته شده است و یک ابزار مفید و استاندارد محسوب می شود.


وبلاگ مرتبط : Http://Ferykhatar.blogfa.com


برچسب‌ها: WaterGems8
[ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۱۳ ] [ 13:25 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

1- مقدمه

مسئله‏‏ی بیرون راندن روان‏آب سطحی و فاضلاب از محیط زیست انسان، از زمانی به وجود آمد که مردم به زندگی گروهی روی آوردند. با پیدایش شهرها و گسترش شبکه آبرسانی، انسان برای پاک‏‏سازی و پاک‏‏نگهداری زندگی خویش، بیرون راندن پساب‏‏های بدست آمده را لازم دید. پس‏ از پیشرفت تکنیک ساخت شبکه‏‏های آبرسانی، ساختن شبکه‏‏های دفع آبهای سطحی و فاضلاب‏‏ها نیز مورد توجه قرار گرفت.

قدیمی‏ترین شبکه دفع فاضلاب  را ‏‏می‏‏توان در آثار تمدن هندیان مشاهده نمود. در این آثار که تاریخ آنها به حدود 7000 سال پیش نسبت داده ‏‏می‏‏شود، باقی مانده‏‏ی فاضلاب روهایی با دیواره‏‏ی آجری و یا سفالی برای هدایت فاضلاب‏‏های خانگی دیده ‏‏می‏‏شود. در خرابه‏‏های شهر بابل و نینوا و نیز جزیره‏‏ی کرت آثاری از مجراهای فاضلاب و آبریزگاه‏‏های همگانی دیده شده‏‏اند. در شهرهای یونان و روم قدیم آثار فاضلاب‏‏روهائی به قطرهای 2 تا 3 متر مشاهده ‏‏می‏‏شوند که ساختمان آنها را به 2000 سال پیش از میلاد مسیح نسبت می‏‏دهند.

1-1 روشهای جمع‏آوری روان‏آب سطحی و فاضلاب

جمع‏‏آوری فاضلاب شهری را ‏‏می‏‏توان به صورت درهم و با کمک یک رشته فاضلاب‏‏رو برای هدایت فاضلاب‏‏های خانگی و آب‏‏های سطحی انجام داد و یا به صورت مجزا و با ایجاد دو رشته مجرای گوناگون یکی برای هدایت فاضلاب خانگی و دیگری برای هدایت آبهای سطحی ناشی از بارندگی طراحی نمود. در روش درهم هزینه‏‏ی ایجاد شبکه‏‏ی جمع‏‏آوری کمتر ولی هزینه‏‏ی ساختمان تصفیه‏‏خانه و آلودگی محیط زیست بیشتر ‏‏می‏‏باشد، در صورتی که در روش مجزا هزینه‏‏ی ساختمان شبکه بیشتر ولی آلودگی محیط زیست ‏‏کمتر می‏‏گردد.

2- اهمیت شبیه‏سازی سیستم زهکشی روان‏آب شهری 

امروزه همراه با پیشرفت جوامع و گسترش روزافزون شهرها و توسعه حریم آنها، سطوح غیرقابل نفوذ آنها نیز در حال افزایش است. اثر وضعی آن، افزایش ارتفاع و حجم روان‏آب حاصل از انواع بارش، در شهرها است. مخصوصاً این‏که با بروز بارشهای فصلی و ایجاد رواناب، آبگرفتگی معابر، اختلال در سیستم عبور و مرور و ایجاد ترافیک، آلودگی منطقه بواسطه جاری شدن رواناب آلوده در محیط و سیل زدگی مناطق مسکونی و ... از مسایل مطرح در مناطق شهری است. لذا کنترل آبگرفتی معابر و خیابانهای شهری و جلوگیری از بروز مشکلات جانی، مالی و روانی شهروندان همواره دغدغه خاطر طراحان و برنامه‏ریزان شهری و مهندسین آب بوده است. بهترین راه آمادگی برای مقابله مناسب با عوامل تهدید کننده فوق و بهینه‏سازی سیستم‏های شهری بررسی وضعیت بارش منطقه و برآورد صحیح و دقیق میزان رواناب حاصل از بارشهای جوی و تحلیل نحوه عملکرد زهکش‏های شهری و در بعضی موارد استفاده بهینه از رواناب می‏باشد.

3- مشکلات شبیه‏سازی سیستم زهکشی

در حقیقت طراحی یک زهکش اصلی شهری، اعم از یک مسیل طبیعی و یا یک کانال بتنی مصنوعی، فرآیندی پیچیده می‏باشد. این امر از جهات مختلفی چون تعیین منحنی‏های شدت – مدت – فراوانی بارشهای منطقه، انتخاب دوره بازگشت مناسب طراحی، انتخاب زمان مناسب بارش برای مقاطع مختلف سیستم و انتخاب مدل مناسب بارش – روان‏آب می‏تواند مورد بررسی قرار گیرد. مدل بارش – روان‏آب در درون خود فرآیندهای پیچیده‏ی هیدرولوژیکی و هیدرولیکی را شبیه‏سازی می‏کند که خود از ساختار مفهومی و ریاضی پیچیده‏ای برخوردار است و به کمیت درآوردن آنها نیاز به تخمین پارامترهای فیزیکی متعددی دارد. مجموع این عوامل بیان کننده مشکلات و پیچیده‏گی‏های شبیه‏سازی سیستم زهکشی روان‏آب شهری می‏باشد.

4- کاربرد نتایج در مدیریت رواناب‏های شهری

نتایج این طرح در طراحی سیستمهای دفع رواناب، بهینه‏سازی و مدیریت رواناب‏های شهری مورد استفاده قرار می‏گیرد. نقشه‏های محدوده سیل گیر در تعیین حریم زهکش‏ها و جلوگیری از تجاوز قانونی به آن کاربرد دارد. شایان ذکر است که تاثیر انواع سازه‏های کنترل کننده جریان موجود قابل بررسی است که با توجه به نتایج آن می‏توان نقاط حساس و دارای ضعف را در سیستم شناخته و راه حل‏های اصلاحی ارائه کرد. همچنین در صورت نیاز به احداث سازه جدید جهت استفاده بهینه از رواناب، می‏توان از نتایج شبیه‏سازی استفاده کرد.

5- سیستم‏‏های جمع‏‏آوری رواناب و روشهای محاسباتی

روان‏آب‏های سطحی، ناشی از بارندگی و ذوب یخ‏‏ها و برفهای نقاط بلند هستند. این آبها به علت جریان در سطح زمین و تماس با آشغال‏‏ها و فضولات روی زمین و شستن سطح خیابانها و پشت‏بامها آلوده شده و مقداری مواد آلی و معدنی در آنها وارد می‏‏گردد. از این‏‏رو در آغاز بارندگی درجه‏‏ی آلودگی آبهای سطحی زیاد بوده و می‏‏توان آنها را فاضلابهای سطحی نامید. پس از پاک شدن سطح‏‏های بارش مقدار آلودگی آنها کاسته می‏‏شود.

سیستم زهکشی، رواناب حاصل از بارندگی را جمع‏‏آوری کرده و از طریق سازه‏‏های مختلف به یک محل مناسب و یا یک مسیر اصلی مانند رودخانه منتقل ‏‏‏‏می‏‏کند. طوری که رواناب محل مورد نظر به نحو مناسب زهکشی شده و پتانسیل سیل‏‏گیری و فرسایش در آنجا کاهش یابد. اجزاء این سیستم ‏‏می‏‏تواند شامل جویهای آبگیر کنار خیابان، کانالها، گودالهای بزرگ و مجراهای عبور آب از زیر جاده و ... باشد. شکل 1 نحوه تشکیل رواناب سطحی را نشان می‏‏دهد.

در نحوه جانمایی و طراحی خصوصیات هیدرولیکی سازه‏‏های زهکش و منتقل کننده باید خسارات احتمالی به زمینهای مجاور، ایجاد ترافیک به علت سیل‏‏زدگی در راههای اصلی با توجه به حجم رفت و آمد و میزان ترافیک موردقبول و همچنین مقدار سرمایه موجود در نظر گرفته شود.

روشهای محاسباتی در سیستم جمع‏آوری روان‏آب شهری به منظور تامین اهداف زیر بکار گرفته می‏شود:

-تثبیت سیل‏های احتمالی و آبنمودها برای مقاطع بحرانی سیستمهای زهکشی

-آنالیز هیدرولیکی دقیق سیستمها

-مدلسازی کیفیت آب

6- سیلاب و عوامل موثر بر آن

برای مشاهده مابقی مبحث به لینک ادامه مطلب مراجعه کنید


برچسب‌ها: مبانی طراحی, شبکه جمع آوری آبهای سطحی, رواناب شهری, SWMM, ASSA2013
ادامه مطلب
[ جمعه ۱۳۹۱/۰۹/۰۳ ] [ 20:21 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
امروز پاورپونت بخشهایی از دوره آموزشی طراحی و شبیه سازی سیستم جمع آوری رواناب سطحی با استفاده از مدل

Autodesk® Storm and Sanitary Analysis 2013
جهت دانلود ارایه گردید:


برچسب‌ها: دوره آموزشی, طراحی و شبیه سازی, سیستم جمع آوری رواناب سطحی, مدل ASSA2013
[ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۰۸ ] [ 10:29 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
مثالی از خروجی های نرم افزار ASSA 2013 - SWMM

Autodesk® Storm and Sanitary Analysis 2013

در زیر ارایه شده است.

هیدروگراف و دبی پیک زیرحوزه ها


تعیین پروفیل سطح آب انتقال دهنده ها (لوله، کانال، و ...)


تعیین خصوصیات و عملکرد هیدرولیکی انتقال دهنده در برابر عبور جریان

برچسب‌ها: خروجی های نرم افزار, ASSA 2013, SWMM, Autodesk® Storm and Sanitary Analysis 2013
[ سه شنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۸ ] [ 15:37 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

مثالی از انجام پروژه با نرم افزار ASSA 2013 - SWMM

عناوین مطلب به شرح ذیل است :

1- برپاسازی سیستم جمع آوری آبهای سطحی حوزه

جهت برپاسازی سیستم جمع آوری آبهای سطحی حوزه از مدل نرم افزاری  Autodesk® Storm and Sanitary Analysis 2013  استفاده شده است.
2- نتایج اجرای مدل به روش استدلالی
3- نتایج اجرای مدل به روش Swmm
در این بخش بوسیله معرفی مشخصات فیزیوگرافی زیرحوزه ها، پارامترهای نفوذ و هیتوگراف باران طراحی، دبی پیک زیرحوزه ها محاسبه شده است.
3-1- نحوه تعیین باران طراحی در مدل Swmm
3-2- بررسی باران نمود 35 دقیقه ای بلوک تناوبی در مدل Swmm
4- انتخاب دبی های نهایی برای طراحی
5- خلاصه ای از خروجی های مدل نرم افزار


دریافت فایل PDF

ASSA 2013 - SWMM.pdf


برچسب‌ها: انجام پروژه با نرم افزار, ASSA 2013, SWMM, طراحی سیستم جمع آوری آبهای سطحی
[ سه شنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۸ ] [ 14:42 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
نرم افزار جداسازی دبی پایه بصورت روزانه از آمار ایستگاههای هیدرومتری برای دانلود قرار داده شد.

Base Flow.xlsm

برای دریافت توضیحات بیشتر بایستی ایمیل بزنید و از سایت حمایت نمایید.


برچسب‌ها: نرم افزار جداسازی دبی پایه, آمار, ایستگاههای هیدرومتری
[ سه شنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۸ ] [ 13:35 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

برنامه اکسلی به دستم رسید که تمام محاسبات کیفیت آب را انجام می دهد. بر اساس اطلاعات برنامه، این فایل را آقای "عبدالرضا کابلی" نوشته است. طی تماسی که روز 91/6/18 با ایشان داشتم، مجوز انتشار آنلاین این برنامه را گرفتم.

می توانید برنامه را در چند قسمت و از لینکهای زیر دانلود نمایید.
حتما به سیستم آحاد نمودار شولر دقت نمایید.


 

برچسب‌ها: برنامه اکسل انجام محاسبات کیفیت, GWW, آب زیرزمینی, کیفیت
[ شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۸ ] [ 12:56 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

در نظریه احتمال و آمار تابع توزیع احتمال بیانگر احتمال هر یک از مقادیر متغیر تصادفی (در مورد متغیر گسسته) و یا احتمال قرار گرفتن متغیر در یک بازه مشخص (در مورد متغیر تصادفی پیوسته) می باشد.
EasyFit Professional نرم افزار مخصوصی است که برای ارائه تجزیه و تحلیل های قابل اطمینان از داده ها و انتخاب بهترین مدل، طراحی شده است. EasyFit به شما اجازه می دهد تا خیلی راحت و سریع، بهترین توزیع احتمال متناسب با داده هایتان را انتخاب کنید و با این گونه، زمان تجزیه و تحلیل خود را نسبت به روش های دستی، حدود 70-95 درصد، کاهش دهید. ویژگی های متعددی برای این نرم افزار طراحی شده است که به شما در صرفه جویی در وقت، جلوگیری از اشتباهات تجزیه و تحلیل، و کمک به تصمیم گیری های بهتر در زمینه تجارت، کمک به سزایی خواهد نمود. از ویژگی های کلیدی این نرم افزار می توان به قابلیت تطبیق خودکار بیش از 55 توزیع برای داده های ساده و امکان انتخاب بهترین مدل، اشاره کرد. البته در نظر داشته باشید که کاربران حرفه ای می توانند ویژگی های تطبیق را به صورت دستی اعمال کنند.
بهترین آزمون های تطبیق (Kolmogorov-Smirnov, Anderson-Darling, Chi-Squared) و انواع نمودارهای (probability density, cumulative probability, survival, hazard, P-P plot, Q-Q plot ...) به شما کمک خواهند نمود تا به مقایسه و تطبیق مدل ها پرداخته و معتبرترین مدا را انتخاب کنید.
در نهایت شما می توانید از ابزار یکپارچه سازی StatAssist، به منظور تصمیم گیری های کاری برمبنای نتایج تجزیه و تحلیل ها، استفاده کنید.

این نرم افزار توسط محققان و مهندسان و آنالیزر های حرفه در سطح سازمان ها و صنایع گسترده استفاده شده است و پاسخ مثبت دریافت شده است. حتی در پزشکی نیز این نرم افزار کاربرد دارد. به طور کلی تمام کارهایی که با یک سری داده تصادفی آماری کار دارند می توانند از نرم افزار محاسبه توزیع های احتمال برای متناسب سازی داده ها استفاده کنند. شما می توانید آن را هم جداگانه و هم به عنوان یک پلاگین بر روی اکسل Excel آن را اضافه کنید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار EasyFit Professional:
- پنج توزیع قابل اعتماد کلاسیک
- دو توزیع  پیشرفته
- روشهای برآورد پارامتر به صورت خودکار
- دو آزمایش تطبیق
- نمودارهای با کفیت بالا
- محاسبه آمار توصیفی
- صفحه گسترده مانند اکسل برای ورود و دستکاری داده ها
- وارد کردن داده ها (اکسل ، ASCII)
- رابط کاربری آسان
- مستندات آنلاین
- تجزیه و تحلیل مجموعه ای از داده ها، حتی مجموعه های بزرگ
- توسعه مدل های بهتر با استفاده از توزیع های پیشرفته
- اتخاذ تصمیم های درست و سریع با گزارش های تعاملی
- و ...

جزوه آموزشی نرم افزار آماری EasyFit در برازشهای آماری و تحلیل ها و مطالعات هیدرولوژی کاربرد زیادی داشته و جایگزین Hyfa و Hyfran محسوب می گردد. به کوشش آقای مهندس امیر گرد نوشهری جزوه آموزشی این نرم افزار آماده شد که در سایت برای دانلود عرضه گردید.

دانلود جزوه اموزشی نرم افزارEasyFit

MathWave.EasyFit.Professional.v5.40-Noshahri.pdf


دانلود نسخه 5.5 از سایت p30download

http://p30download.com/fa/entry/33425


دانلود راهنمای نرم افزار از سایت mediafire

http://www.mediafire.com/view/?tp2aangjcqvdse6


دانلود مستقیم نسخه 5.4 خود نرم افزار و کرک آن

MathWave.EasyFit.Professional.v5.40.Cracked-EAT.part1.rar

MathWave.EasyFit.Professional.v5.40.Cracked-EAT.part2.rar

MathWave.EasyFit.Professional.v5.40.Cracked-EAT.part3.rar

یک سایت دیگر برای دانلود نرم افزار

https://www.google.com/search?hl=en&biw=1252&bih=594&tbm=isch&sa=1&q=MathWave.EasyFit.Professional.v5.40&btnG=EasyFit was especially designed to offer reliability data analysis automation and best model selection. EasyFit allows to easily and quickly select the probability distribution which best fits to data, reducing your analysis times by 70-95% over manual methods.
It includes numerous features designed to save you time, prevent analysis errors, and help you make better business decisions. The key feature of EasyFit is the ability to automatically fit over 55 distributions to sample data and select the best model (advanced users can apply the manual fitting feature).

توجه : برخی از توضیحات از سایت p30download استخراج و در اینجا ارایه شده است.


برچسب‌ها: دانلود نرم افزار, جزوه آموزشی, EasyFit, نرم افزار برازش آماری, هیدرولوژی
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۲۸ ] [ 12:21 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

با توجه به تکمیل نسبی برنامه طراحی یند انحرافی، یک نمونه از خروجی آن در فایل اکسل زیر آورده شده است. فقط کافی است که اطلاعات فایل را کپی در کلیپورد کپی (Ctrl+C) و سپس در ، Autocad Command  Line Paste   (Ctrl+V) نمایید و از دیدن نتیجه حاصل تعجب نمایید.

Ogee Spillway Design.xls
برچسب‌ها: نرم افزار طراحی بند انحرافی, سرریز اوجی, طراحی و ترسیم در اتوکد, هیدرولیک
[ شنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۷ ] [ 10:2 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
نمونه فایل طراحی سازه های سنگی و ملاتی برای دانلود ارایه شد.
قیمت برنامه ای که نوشتم، برای فروش 500,000 ریال می باشد. همچنین ابزارهای جانبی مانند تهیه جداول گزارش و آموزش به صورت رایگان می باشد. در صورت تمایل با شماره 09153196204 تماس بگیرید.

شماره حساب 5620-4214-7010-6037 بانک کشاورزی جهت واریز وجه و دریافت برنامه اختصاص یافته است.


Sample of Malati Design By Excel 2007 and Up.xlsm

[ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۰۵ ] [ 13:45 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
انواع روشهای طراحی و روابط و نرم افزارهای رایگان هیدرولوژی و آبیاری و زهکشی و چاهها را از سایت
http://www.waterlog.info/software.htm
می توانید دانلود نمایید.

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۳۱ ] [ 12:44 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

با سلام

نرم افزار Mike SWMM 2007 که مخصوص شبیه سازی و طراحی سیستم های جمع اوری رواناب سطحی شهرها می باشد، موجود است. قیمت 500,000 ریال است. تماس بگیرید. لطفا برای پرداخت وجه از طریق شماره کارت  0926 - 3452 - 6318 - 5894 بانک رفاه به نام راحله نزاکتی رضازاده اقدام نموده و پس از پرداخت وجه، یک پیامک از تلفن همراه خودتان با متن "پرداخت وجه" به شماره 09153196204 ارسال نمایید تا در کمترین زمان اطلاعات درخواستی و یا پاسخ مناسب برای شما ارسال شود.


[ شنبه ۱۳۹۱/۰۳/۲۰ ] [ 15:36 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

آقای مهندس نصیر حسینی به شدت مشغول تحلیل، ترسیم و مرتب نمودن نقشه های گلباد استانهای خراسان و تحلیلهای کارشناسی با در نظر گرفتن سایر پارامترهای اقلیمی می باشد. در صورتی که نیاز به ترسیم گلباد ایستگاه خاصی در هرنقطه کشور عزیز ایران را دارید، یا نیاز به مشاوره در زمینه گلباد می باشید، با شماره تماس بگیرید یا ایمیل بزنید.[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۱۰ ] [ 20:57 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
با سلام

پس از مذاکرات انجام شده با آقای مهندس سعید مسعودیان، نرم افزار باران در وبلاگ عرضه شد. این نرم افزار در زمینه آبیاری تحت فشار، طراحی خطوط انتقال آب، طراحی کانالهای باز (تمامی مقاطع تیپ) و ... کاربرد دارد.این نرم افزار حاصل سالها تجربه مطالعاتی و اجرایی در تمام زمینه های فوق می باشد.

قیمت فروش 150,000 ریال می باشد. در صورت تمایل با شماره 09153196204 تماس بگیرید.
شماره حساب 5620-4214-7010-6037 بانک کشاورزی جهت واریز وجه و دریافت برنامه اختصاص یافته است.

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۱۰ ] [ 20:19 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
نرم افزار Advanced Key And Mouse Recorder ابزاری قدرتمند در زمینه ضبط تمام فعالیت های موس و صفحه کلید برای انجام خودکار کارهای تکراری می باشد. توسط این نرم افزار شما می توانید حرکات ماوس، کلیک ماوس و ضربه صفحه کلید در هر برنامه از جمله بازی، نرم افزار نقاشی، واژه پرداز و … را ضبط و پخش نمایید. این برنامه برای ذخیره نمودن فایل های خروجی خود نیازمند فضای خالی کافی بر روی دیسک می باشد و قادر است نقاط کلیک شده را نیز بطور دقیق بر حسب بردار های y ,x بر روی مانیتور بطور دقیق ذخیره و نمایش دهد و با زمانبندی یکپارچه، تمام فعالیت های ثبت شده شما در یک زمان خاص می تواند پخش شود.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Advanced Key and Mouse Recorder 2.9.9.6 Build 4464 :
- استفاده آسان از نرم افزار
- امکان زمان بندی برای پخش برنامه ها
- توانایی ضبط خدمات
- قابلیت ضبط نام، شرح و اضافه کردن کلمه عبور برای محافظت از اقدامات شما
- قرار دادن رمز عبور برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز
- و …

دانلود مستقیم نسخه رایگان قبلی :

Setup.exe


یکی از لینک های دانلود نسخه جدید :

http://www.onlydownload.ir/1390/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-advanced-key-and-mouse-recorder-2-9-9-6-build-4464/

آدرس سایت خود نرم افزار :

http://mouse-recorder.macro-expert.com/index.html

این نرم افزار را اولین بار آقای مهندس علیرضا رستمی که حق استادی اینجانب در برنامه نویسی را دارند، به من معرفی نمودند. با این نرم افزار من کارهای خارق العاده زیادی تاکنون انجام داده ام. استفاده از آن برای کاربران حرفه ای بسیار سودمند است. با این کار دیگر هیچ وقت کار تکراری با رایانه انجام نخواهید داد. از استفاده از آن لذت ببرید.

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۱۰ ] [ 18:52 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

در محاسبات آماری، در پروژه های هواشناسی و هیدرولوژی و ... عموما نیاز است تا جدول تعیین ضرایب همبستگی که برنامه اکسل محاسبه می نماید، تکمیل گردد زیرا جدول خود اکسل ناقص است و کارشناس کمی دچار دردسر می شود. این برنامه اکنون آماده دانلود است.

Sample Excel Correlation.xls


Excel Correlation Program.xls

[ شنبه ۱۳۹۱/۰۳/۰۶ ] [ 11:46 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

برای جداسازی دبی پایه از آمار روزانه دبی ایستگاههای هیدرومتری برنامه تحت اکسل نوشته شد.قیمت برنامه ای که نوشتم، برای فروش 100,000 ریال می باشد. همچنین توجیه مبانی علمی و آموزش به صورت رایگان می باشد. در صورت تمایل با شماره 09153196204 تماس بگیرید.
شماره حساب 5620-4214-7010-6037 بانک کشاورزی جهت واریز وجه و دریافت برنامه اختصاص یافته است.

نمونه فایل جداسازی دبی پایه در محیط اکسل

[ جمعه ۱۳۹۱/۰۳/۰۵ ] [ 11:56 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

بالاخره پس از تلاش فراوان برنامه طراحی سازه سنگی و ملاتی در محیط اکسل با خروجی اتوکد آماده شد. این برنامه همچنین شامل خروجی داده های طراحی و احجام و متره و برآورد سازه در دو حالت بالادست شیب‌دار و بالادست پلکانی می باشد. روابط طراحی کاملاً دقیق و کنترل شده است. طراحی برنامه طوری است که کار با آن بسیار راحت و به اصطلاح کاربر دوست است.
قیمت برنامه ای که نوشتم، برای فروش 500,000 ریال می باشد. همچنین ابزارهای جانبی مانند تهیه جداول گزارش و آموزش به صورت رایگان می باشد. در صورت تمایل با شماره 09153196204 تماس بگیرید.
شماره حساب 5620-4214-7010-6037 بانک کشاورزی جهت واریز وجه و دریافت برنامه اختصاص یافته است.

نمونه فایل طراحی در محیط اکسل

نمونه فایل خروجی در محیط اتوکد

[ شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۳۰ ] [ 20:11 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

برنامه محاسبات و ترسیم منحنی حجم و ارتفاع سازه ها در زیر قابل دانلود است. این برنامه برای استفاده از برنامه روندیابی سیلاب در مخزن بندهای خاکی به عنوان یک ابزار کمکی محسوب می شود.
Dam Area-Volume.xls

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 14:3 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

گاهی اوقات نیاز است تا یک هیدروگراف که تنها تعداد محدودی داده دارد را به یک هیدروگراف شکیل با داده هایی مرتب در زمانهای مساوی تبدیل نماییم. برنامه مورد نیاز در ادامه آورده شده است. توجه شود که این برنامه بجز هیدرگراف برای هر نمودار دیگری نیز قابل استفاده است.
Data Hydrograph.xls[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 14:1 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

گاهی در طراحی سازه ها نیاز است که عمق جریان پس از اندسیل سازه های انحرافی یا مخزنی (بتنی و سنگ و ملات و ...) محاسبه شود تا شرایط پایاب سازه کنترل شود. برنامه مورد نیاز تحت نرم افزار اکسل در زیر قابل دانلود است. این برنامه ابتدا توسط آقای مهندس امیر گرد نوشهری تهیه و سپس توسط اینجانب اصلاح، مرتب و کاربردوست گردید. از دانلود و استفاده از آن لذت ببرید.
Normal Depth After Structure.xls

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 13:49 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

فایل نمونه برای انجام روندیابی سیلاب در مخزن بند خاکی در نرم افزار Hec HMS در زیر قابل دانلود است. از دانلود آن لذت ببرید. این فایل نمونه از آقای مهندس محمد رضا راهنورد دریافت شد. با تشکر


Routing Dam Reservior in Hec HMS.rar

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 13:45 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

برای انجام روندیابی سیلاب در مخزن بند خاکی روشهای مختلفی وجود دارد. در فایل اکسل زیر بر اساس روش تشریح شده در کتاب هیدرولیک کانالهای باز اقای دکتر حسینی روندیابی سیلاب در مخزن بند خاکی در برنامه اکسل انجام شده است. با تغییر ضرایب مربوط به رابطه منحنی حجم-ارتفاع می توان هر هیدروگراف دلخواه را در مخزن هر بند خاکی دلخواه روند کرد. نتایج فابل با خروجی نرم افزار Hec HMS مقایسه و صحت آن تایید گردید. ارزش این برنامه در سادگی و قابل اجرا بودن در برنامه اکسل است. از دانلود آن لذت ببرید.
Routing Dam Reservior.xls

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 13:41 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]

داده های ورودی بسیاری از مدلهای هیدرولوژیکی مشترک هستند، آیا راهی وجود دارد تا بتوان با ایجاد یک پایگاه داده، اطلاعات خام را برای مدلهای مختلف و برای اهداف مختلف تهیه کرد ؟
بلی. استفاده از مدل WMS

قایل پاورپوینت معرفی نرم افزار WMS را در زیر دانلود نمایید.

WMS-Fallah.ppsx

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 13:16 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
گواهی برگزاری دوره Mike SWMM که در سال 1390 به سفارش شرکت مهندسین مشاور سازه تهران و توسط شرکت پترو دانش افزار برگزار شد و این دوره توسط اینجانب تدریس گردید.

[ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۱۱ ] [ 10:9 ] [ ابراهیم فلاح تفتی ]
          مطالب قديمي‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اینجانب ابراهیم فلاح تفتی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته عمران آب از دانشگاه فردوسی مشهد می باشم.
در صورت نیاز می توانید به آدرس ebrahim_ft@yahoo.com با من تماس بگیرید.
در صورت نیاز به برگزاری دوره آموزشی می توانید با شماره تلفن موجود در پروفایل مدیر وبلاگ تماس بگیرید.
راهنمای دانلود اطلاعات از وبلاگ:
قابل توجه است که اطلاعات قابل دانلود غالباً در سایت www.4shared.com به اشتراک گذاشته شده (Upload) است. برای دانلود اطلاعات از سایت 4shared بایستی یک اکانت (Account) ایجاد نمایید. این کار مجانی و بسیار ساده است که بایستی یک فرم به همراه ایمیل پر شود. لازم به ذکر است که تمامی لینک های وبلاگ کنترل شده و درست عمل می نمایند. بخش کمی از اطلاعات نیز در سایت‌های فارسی به اشتراک گذاشته شده (Upload) است که دانلود آنها مسقیماً امکان پذیر است. با آرزوی آنکه اطلاعات این وبلاگ برای شما مفید باشد.
التماس دعا
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
تماس با ما

کد تماس با ما

دریافت کد رتبه جهانی سایت و وبلاگ

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

کد جست و جوي گوگل